Oriental Dreams Festival Kraków 2020

taniec brzucha festiwal plakat Camilia

Tydzień temu odbył się przełożony z kwietnia 2020 festiwal Nadiry na, który zostałam drugi raz zaproszona w roli gwiazdy Gali, jurorki, oraz nauczycielki.Oriental Dreams to przemiłe wydarzenie w konwencji trzydniowej opcji festiwalowej czyli konkurs, warsztaty z gwiazdami i Gala Show.

W tym roku miałam przyjemność sędziować u boku Jamilah (PL), Kitiji (Litwa/Włochy), oraz Violetty De Neef (Belgia/Rosja). Na listach startowych było 137 prezentacji konkursowych nie tylko z polski. Mimo, że nie wszystkim udało się dotrzeć to dużo ponad setkę pokazów oglądałyśmy przez 6 godzin. Wiele tancerek zaprezentowało niezwykły progres. Gratulacje dla wszystkich uczestniczek, trzymam kciuki za Wasz rozwój.


Jamilah, Nadira, Camilia, Kitija, Violetta at Oriental Dreams Festival 2020
Sędziowanie konkursu Oriental Dreams Festival 2020

Dla mnie był to festiwal dwóch nowych pokazów, nowych warsztatów i dwóch nowych strojów :). Na gali zaprezentowałam choreografię inspirowaną Golden Erą, której uczyłam na zeszłorocznym Oriental Dreams Feastival. Stylizowany strój zawdzięczam projektowi i wykonaniu Daniela Okrasy. Drugą choreografię belly sambową zawdzięczam z kolei współpracy z moją nauczycielką samby Agnieszką Koś. Strój za to był częściowo brazylijski, a częściowo polski spod igły, nitki i kleju do kamieni 🙂 Patrycji Marzec – Pm Costumes Style.


Golden Era Foto. Czarograf
W Belly sambie Foto. Czarograf

Na warsztatach było premierowo :). Uczyłam najnowszej choreografii Tarab do utworu Um Kalthum – Hayart albi maak. Warsztat nosił tytuł „Emocje w tańcu orientalnym”. Zawierał część teoretyczną, techniczną i choreograficzną.


Po warsztatach tanecznych na Oriental Dreams Festival 2020
Kitija, Violetta, Camilia, Jamilah, Foto. Czarograf

Jestem wdzięczna Nadirze i wszystkim osobom współtworzącym to odznaczające się niepowtarzalnym klimatem wydarzenie. Polecam festiwal z całego serca. Jest to impreza pełen pasji i uśmiechu Nadiry, oraz pozytywnych emocji na back stage-u.


Wraz z organizatorka festiwalu Nadirą.

7 komentarzy do „Oriental Dreams Festival Kraków 2020

  1. Genialny, merytoryczny i rozwijający warsztat zakończony przepiękną choreografią. Dużo z tych kilku godzin wyniosłam, a podczas choreografii naprawdę czulam emocje, o których rozmawiałyśmy. Polecam wszystkim

  2. Bardzo dobry warsztat! Nietypowy w swojej formule, „otwierający” głowę i ciało na nowy sposób pokazywania emocji w tańcu. Camilia zwraca uwagę nie tylko na ruch w tanecznym jego rozumieniu, ale również oddech, ciężar ciała czy jakość ruchu.
    Dzięki za kolejną dawkę wiedzy i umiejętności!

  3. Fantastyczny warsztat! Bardzo inspirująca i merytoryczna część teoretyczna, a choreografia – po prostu magia <3 Czuć było to niesamowite emocje! Bardzo otwierający i uwalniający warsztat 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *